„RotoSwing“: Nová rodina kľučiek a ich história


Základom každého trhom riadeného vývoja produktu musí byť výskum podľa požiadaviek konkrétnych zákazníkov. Tento princíp použilo aj Roto pri novej rade kľučiek, ktorá bola prvý krát predstavená výrobcom a predjcom okien počas výstavy „fensterbau/frontale“ 2010. To je dôvod prečo sme najpr poverili Inštitút pre psychológiu trhu vypracovaním projektového štúdia. Cieľom odborníkov z Mannheimu pod vedením Prof. Dr. Gert Gutjahr bolo okrem iného posúdiť najdôležitejšie kritériá pre výber okenných kľučiek od náhodne vybranej vzorky 100 vlastníkov súkromných domov a bytov. Výsledky a poznatky boli následne začlenené do realizácie "RotoSwing" sortimentu .

     

Roto ovládacie elementy – všetky spôsoby otárania pevne v rukách


Kľučky vytvárajú osobnosť okien .

Tento na okne viditeľný diel spája optiku, kvalitu a pohodlné ovládanie. Spoločnosť Roto garantuje certifikovanú techniku povrchovej úpravy práškovou farbou a trvanlivú funkčnosť.
Roto ako výrobca kovania vo vedúcom postavení ponúka pre každé okno a pre každé dvere adekvátny výber. Pekné a exkluzívne RotoLine a DecoLine klučky pre okná a DoorTec klučky pre vchodové a vedľajšie vchodové dvere. Špeciálne Patio kľučky pre posuvné a pre skladacie systémy a Pop-up rukoväte pre In-line sliding.
Kľučky Roto s paletou rôznych tvarov a farieb ponúkajú veľké možnosti na to, aby sa vaše okná a dvere stali vizuálnym centrom.

RotoLine pre otváravo-sklopné okná.

Elegantné a estetické. Vybrať si môžete so siedmych odtieňov eloxovaných farieb a z troch práškových. Na požiadanie ich môžeme dodať aj v iných odtieňoch alebo s individuálnym vtlačeným alebo vypuklým logom. RotoLine kľučky so svojou harmonickou líniou patria medzi najatraktívnejších klasikov.
Vybrať si môžete z nasledujúcich RotoLine prevedení: štandartná, uzamykateľná pre príslušné bezpečnostné triedy, s tlačítkom alebo uzamykateľná Tilt-First kľučka. RotoLine kľučky sú použiteľné ako pre okná, tak aj pre balkónové dvere.

DecoLine pre otváravo-sklopné okná.

Vznešený dizajn a citeľná bezpečnosť spolu. Inteligentná technika zabezpečuje ochranu voči posunutiu kovania zvonka. Kľučka Roto DecoLine existuje v štandartnom prevedení alebo ako uzamykateľná okenná kľučka (podľa normy EN 1627-1630)

In-line Sliding rukoväte.

Špeciálne rukoväte pre In-line sliding posuvné okná a dvere. Zapustené kľučky umožňujú pohodlné ovládanie posuvného krídla s vynaložením iba minimálnej sily. Kľučky sú takmer v jednej línii s profilom, vďaka čomu potrebujú veľmi málo miesta.

Patio kľučky.

Patio kľučky pre veľkoplošné terasové posuvné a skladacie systémy. V mnohých prevedeniach a pre všetky individuálne potreby: napríklad uzamykateľné, pre vnútorné aj vonkajšie ovládanie, alebo aj ako zapustená kľučka.